Proč rád žiji v Brně

Lidové noviny, duben 2008

Narodil jsem se tu a také vyrůstal, kousek od vily Tugendhat, patřičné hrdý na to, jak krásné stavby tu máme. Hrál jsem si chodil do Lužánek, spokojen s tím, kolik je tu zeleně. Chodi! jsem lady také do škol. od mateřskě až po vysokou, a vzápětí jsem zde získal divadelníangažmá. Z Brna jsem zkrátka zatím nevytáhl paty. Snad nikdy jsem nebyl pryč déle jak měsíc a vždycky jsem se těšil zpět. Mám zde rodinu, přátele odehrálo se tady všechno podstatné v mém životě.
Neni tedy divu, že mám Brno pod kůži a nedovedu si představit že bych žil někde jinde. Vím kam jít, když chci někoho potkat, vím kam jít, když nechci potkat nikoho a stejně tam občas někoho potkám. Naprosto mi vyhovuje to velké malé město, kde centrum projdete za půl hodiny a pak sednete na "šalinu" a za další půlhodinu jste v lese. Vyhovuje mi ta poklidná atmosféra, kterou občas naruší jen závody motorek nebo nějaké veletrhy či výstavy.
I tohle oživení však k Brnu neodmyslitelně patří a o to víc si pak toho klidu vážím. Brno mám prostě rád. A doufám, že ještě dlouho z něj ty paty vytáhnout nebudu muset.